Операційні системи сімейства Linux використовуються на безлічі пристроїв від лампочок до гармат, ноутбуків до великих обчислювальних центрів. На побутовому рівні в Linux'е передається інформація з вашого телефону на ваш розумний холодильник. У термінах комп'ютерів Лінукс став альтернативою комерційним операційним системам, таким як Windows.Linux для початківців: основні поняття і переваги

Содержание...

  1. Що таке Линукс
  2. Чим цікавий Линукс
  3. Зручнсті роботи с Линукс

        3.1 Ubuntu
        3.2 Mint Cinnamon
        3.3 Zorin OS

Висновок

Суперечки навколо цих двох операційних систем ведуться безперервно і закінчуються безрезультатно. Порівнювати нелогічно, тому що Linux і Windows живуть в різних світах. Можна сказати, що вікна - рафінований шматочок цукру, а сімейство Лінукс - ложечка меду. Хочеш швидко отримати насолоду, візьми в рот цукор. Хочеш бути здоровим і не чіпляти віруси, вживай мед. Так і у виборі ОС для пристрою: хочеш швидкий результат, заплати кругленьку суму, а після користуйся звичної з дитинства Windows.


Лінукс поширюється безкоштовно, встановлюється швидко, пристрої працюють на ньому як швейцарський годинник. Єдиний недолік - Linux для початківців просто terra incognita. У мережі безліч питань і зауважень по установці, роботі, використанню цієї ОС. Труднощі на початковому етапі долаються, потім робота в ОС цього сімейства стає насолодою.

Качественный и легальный контент в национальном онлайн кинотеатре

Sweet.tv [CPL] UA

 Оригинальная техника от официального импортера

Xiaomi UA

Что такое Линукс

Linux, вимовляється «Лінукс», правильніше було б називати GNU / Linux, вимовляється «гну лінукс», як наполягає Річард Столлман - засновник вільного програмування. Під його керівництвом на початку 80-х років почалася робота над проектом GNU по створенню вільної Unix сумісної системи. За щасливим збігом через 7 років маловідомий фінський підліток Лінус Торвальдс опублікував перший спрощеної варіант ядра операційної системи, яка потребує значних ресурсів комп'ютера. Саме цей варіант пізніше взяли ядром проекту GNU.GNU / Linux.

Лінукс працює на процесорах з різними архітектурами. На поточний момент немає настільки оптимізованих за обсягами необхідних ресурсів, за швидкістю виконання завдань операційних систем. Мобільні пристрої, "розумні" кавоварки і холодильники, автомобілі - все вони управляються ОС сімейства Лінукс. Не треба боятися нової системи, Linux доброзичливий для новачків. Спрощений інтерфейс не повинен стояти на шляху використання. Нове згодом стає звичним.

Чем интересен Линукс

Існує багато причин, чому треба використовувати Linux замість Windows, і ось лише деякі з них:

ОС Linux підтримується на старих комп'ютерах. Хоча WindowsXP як і раніше буде працювати на старому обладнанні, вона більше не підтримується. Тому оновлення для підтримки безпеки відсутні. Існує ряд дистрибутивів, які створюються спеціально для старого обладнання. Вони регулярно підтримуються і оновлюються, з періодичністю приблизно раз на півроку.

Деякі дистрибутиви Linux і середовища робочого столу тепер більш звичні для традиційних користувачів комп'ютерів, ніж Windows 8 і 10. Якщо вам подобається зовнішній вигляд Windows 7, чому б не спробувати Linux Mint, наприклад.

Деякі дистрибутиви Linux і середовища робочого столу тепер більш звичні для традиційних користувачів комп'ютерів.

Робочий стіл Windows 7 - Робочий стіл Linux mint

Розмір завантаження Windows 10 величезний. Типовий дистрибутив Ubuntu поставляється розміром трохи більше 2 гігабайт. Можна знайти, при необхідності, зовсім маленькі варіанти на кілька сотень мегабайт.

 

Linux поставляється з безкоштовним програмним забезпеченням, його можна змінювати і використовувати це програмне забезпечення на власний розсуд.
Linux завжди був більш безпечніше, ніж Windows. Існує мало вірусів для Linux, хоча так останнім часом атаки почастішали.
Linux працює краще, ніж Windows, у багатьох відношеннях. З цієї ОС можна вичавити до останньої краплі ресурсів для більш старого і обмеженого обладнання.
    Конфіденційність інформації гарантується. Windows архівує дані, зібрані за допомогою вбудованих програм. Хоча це не ново, ясно, що Google і інші пошукові системи роблять те ж саме. Вільні ОС не збирають дані, особливо якщо вибирати безкоштовний дистрибутив спільноти FOSS. Конфіденційність інформації гарантується
    Надійність. Коли програма зависає в Linux, це усувається досить легко. Коли програма зависає в Windows, навіть при спробах запустити Диспетчер завдань, порушення не завжди можна усунути без форматування диска.
    Оновлення. Microsoft нав'язлива своєю політикою оновлення. Скільки разів при включенні комп'ютера для термінових справ доводиться чекати кінця поновлення програми? Microsoft нав'язлива своєю політикою поновлення
    Різновид. Доступні ігрові, обчислювальні, мультимедійні, майнінговие версії сімейства Лінукс. Можна змусити Linux виглядати, відчувати і вести себе саме так, як нам хочеться. Підібрати варіант системи, найбільш підходящий для вас. З Windows, комп'ютер поводиться точно так, як треба Microsoft'у.

Зручності роботы с Линукс

Linux так само простий, як Windows для будь-якого новачка. Система навіть гнучкіше, ніж мікрософтовскіе вікна. За це властивість доводиться платити, ОС зібрана з доброї сотні різних програм. Кожну програму робили люди світової спільноти, результатом цього гарячого сплаву став Лінукс. Операційна система працює без збоїв, але під різні цілі треба підбирати свою версію операційки. Десятиліття наполегливої ​​праці над відкритим софтом не пройшли даром. Основні версії для поширених завдань перераховані нижче. Представлений список дистрибутивів Лінукс для новачків не можна назвати повним, його постійно вдосконалюють розробники.

Ubuntu

Ubuntu позиціонується як Linux для людей. Команда розробників створила універсальну програму. ОС не вимагає великих знань. Процедура установки на комп'ютер зручна і зрозуміла, при бажанні можна залишити колишню операційну систему, як запасний варіант. При запуску можна вибирати в меню робочу операційну систему.

Офиційный сайт ubuntu

Повне встановлення убунту описана у цій статті.

Mint Cinnamon

Операційна система має робочий стіл Cinnamon. Цей варіант Linux підійде для новачків, вони знайдуть Cinnamon корисним. Все ПО наочно згруповано за призначенням. Хоча це не є фантастичною функцією, для чайників, які не знають імен програмного забезпечення Linux, це величезний бонус.

Офиційний сайт Mint

Mint работает быстро на компьютерах, собранных десять лет назад. ОС Mint построена на прочном фундаменте Ubuntu. Она использует базовый репозиторий, что гарантирует безотказную работу. Помогает правило сообщества: программное обеспечение общего использования выпускается после всестороннего испытания.
Повне встановлення Linux Mint описана у цій статті.

Zorin OS

Zorin OS - відполірований до блиску дистрибутив. Підходить повністю біженцям від Windows. Робочий стіл Zorin OS порівняємо з зовнішнім виглядом Windows, м'язова пам'ять пальців рук перебіжчиків знадобиться, звичні рухи мишкою знадобляться для роботи в новій системі.

Офиційний сайт Zorin OS

Zorin OS распространяется с расширенным списком предустановленного ПО. Wine и PlayOnLinux не забыты, поэтому запуск любимого программного обеспечение и игр для Windows здесь возможен.
Повне встановлення Zorin OS описана у цій статті.

Висновок

Періодично з OS Microsoft виникає проблема, яка змушує користувачів рвати волосся на своїй голові. Все, що робиться в такий час, тільки посилює проблему. Вирішивши перейти на Лінукс, ці труднощі обходяться з іншого боку. З Windows єдине гарантоване відновлення: форматування жорсткого диска. Ймовірно, при цьому загубляться деякі дані, з яких забули створити резервну копію. У Linux працюють зручні програми для попередження таких ситуацій. Комп'ютер буде працювати краще, ніж будь-коли, інформація на ньому нікуди не пропаде.

Touch UA

Hosting CityHost

Back to top