З огляду на все вищевикладене, вважаю, що самим ідеальним варіантом для нас є сукупність наступних дій:

  1. Створити наказ про закріплення за кожним співробітником певного комп'ютера відповідно до номерами, присвоєними інвентарної описом.
  2. Створити наказ про заборону встановлення співробітниками на комп'ютерах неліцензійного програмного забезпечення, а так само зберігання аудіо-, відео- та інших файлів без наявності ліцензії на право з використання та зберігання.
  3. Системному адміністратору самому перевірити всі комп'ютери в офісі і в разі виявлення програм або файлів, які порушують авторські та суміжні права, все їх негайно видалити.

ЧАСТИНА 1

Сьогодні, за часів високих технологій, важко знайти підприємство, на якому не було хоча б одного комп'ютера. А чи знаєте ви, що вже завтра в двері вашого офісу можуть увійти уповноважені особи і перевірити, наскільки правомірно ви використовуєте програмне забезпечення на цих комп'ютерах?
І ні для кого не секрет, що майже на кожному підприємстві такі непрохані гості зможуть виявити факти неправомірного використання комп'ютерних програм. Більш того, в окремих випадках за такі порушення керівник організації може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

Що ж повинен знати керівник, щоб бути готовим до таких перевірок і який алгоритм дій, які дозволять по можливості уникнути їх негативних наслідків, поцікавилися ми у радника з питань інтелектуальної власності «Центру інтелектуальної власності« Смотров, Селіванов & партнери », кандидата юридичних наук Максима Володимировича Селіванова.

Ким уповноважений?

Сьогодні в Україні уповноваженими на виявлення і припинення незаконного використання об'єктів інтелектуальної власності, зокрема комп'ютерних програм, є такі органи:

 

На сьогоднішній момент існує 3 органу, мають право здійснювати перевірки ліцензійного ПЗ, до них відносяться:
1. Державний департамент інтелектуальної власності (в повному обсязі співробітники, а тільки інспектори з питань інтелектуальної власності).
2. Державна служба боротьби з економічною злочинністю МВС України
3. Органи державної податкової служби.

Відповідальність:
За використання неліцензійного програмного забезпечення, а так само зберігання неліцензійних аудіо-, відео та інших файлів передбачено 2 види відповідальності:

Touch UA

Hosting CityHost

Back to top