Зараз знайти нормальний хостинг - не проблема: вибирайте відомого провайдера з цінами на рівні середньоринкових, і ваш сайт буде працювати.

Труднощі виникають, коли хочеться усвідомлено вибрати хостера з високою якістю послуг. Справа навіть не в тому, що рекламні тексти затуманюють розум. Просто характеристик у хостингу багато, і у недосвідченого власника сайту можуть виникнути труднощі з їх оцінкою.

1. Технічні характеристики

Сервер - це звичайний комп'ютер, в тому плані, що у нього є процесор, оперативна пам'ять, жорсткий диск. На одному сервері можна розмістити, скажімо, тисячу сайтів. Коли ви купуєте недорогий хостинг, ваш сайт стає одним з цієї тисячі. Спрощуючи, можна сказати, що сайт - це звичайна програма, яка лежить на жорсткому диску, а для роботи вимагає ресурсів процесора і оперативної пам'яті.

У цій ситуації хостер повинен стежити за тим, щоб одні сайти не використовували занадто багато ресурсів, ущемляючи права інших. Крім того, хостер повинен оверселіть в розумних межах.
1. 1. Завантаженість сервера

У багатьох провайдерів десятки серверів. І наперед не відомо, куди помістять ваш сайт. Тому заочно оцінити якість хостингу не вийде, доведеться скористатися тестовим періодом (нерідко безкоштовним).

Завантаженість сервера можна перевірити, розставивши по скриптам сайту таймери. Кілька днів збирати статистику за часом генерації сторінок (виконання PHP і окремо обробка запитів MySQL), потім побудувати графіки і подивитися, чи є погіршення продуктивності в пікові години. Звичайно, для цього на сайті повинна бути відвідуваність.

Якщо хостер дає доступ по SSH, то можна скористатися командою top. Результат виглядає приблизно так:

load averages: 0.76, 0.61, 0.52 up 20 + 05: 46: 29 17:29:45
Mem: 522M Active, 1052M Inact, 251M Wired, 105M Cache, 112M Buf, 72M Free
Swap: 4096M Total, 336K Used, 4096M Free

0.76, 0.61, 0.52 - це завантаження сервера за останні одну, п'ять і п'ятнадцять хвилин, де одиниця означає 100% завантаження. up 20 + 05: 46: 29 17:29:45 - це аптайм, час безперебійної роботи сервера (в прикладі 20 діб). Решта - статистика використання оперативної пам'яті і свопу (своп не повинен активно використовуватися).

1. 2. Завантаженість каналу

Перевіряється пінговимі сервісами: ви називаєте свій сайт, і комп'ютери з усіх кінців світу намагаються до нього достукатися. Проходить кілька днів - отримуєте статистику. Приклад такого сервісу: http://host-tracker.com/

2. Служба підтримки

Повинна відповідати в розумні терміни і по суті. Протягом першого місяця варто це перевірити, наприклад, питаннями про організацію резервного копіювання. Оцінюйте оперативність (особливо вночі або у вихідні), доброзичливість, корисність відповідей.

3. Зручність панелі управління, багатство функцій, різноманітність встановленого ПО і т. Д.

Тут безліч тонкощів, але з великою ймовірністю для роботи вашого сайту знайдеться все, що потрібно: PHP, MySQL, панель управління, PHPMyAdmin, білінг - все це є практично у будь-якого провайдера. Окремо зауважу, що не варто звертати увагу на ліміти дискового простору і трафіку - швидше за все вам вистачить.

Підсумки

Важливо, щоб сервер був доступний, і щоб підтримка була готова оперативно допомогти. Перевіряється це на практиці. Потестіруйте хостинг хоча б місяць. А потім можна і за рік заплатити і отримати знижку 10-20%. На красиві таблички з тарифами з купою мало корисних опцій особливо не варто дивитися.Автор: Дмитрий Сергеев

Hosting CityHost

Back to top