Як вибрати комп'ютер?

Сьогодні пропозиція ПК настільки величезна, що перше знайомство з ним багатьох ставить в тупик: «Як правильно вибрати комп'ютер?» Ви теж в їх числі? Тоді вам сюди! Сподіваємося, наша стаття допоможе Вам правильно здійснити таке важливе придбання.

У нинішнє століття науково-технічного прогресу і високих технологій, напевно, кожна людина якось все ж приходить до висновку, що без комп'ютера сьогодні вже неможливо уявити наше життя. Він настільки глибоко проник практично в усі сфери людської діяльності, що став уже просто необхідністю, щоб йти в ногу з часом. Комп'ютер незамінний для роботи практично на будь-яких професіях і посадах, і універсальний для організації дозвілля, а об'єднуючи в собі самі різні засоби комунікації, він в кілька разів розширює Ваші можливості по отриманню та відправці будь-яка інформація. Потенціал комп'ютера безмежно зростає з кожним роком, а ціна при цьому поступово знижується і стає як ніколи доступною для будь-якого споживача.

Отже, який комп'ютер вибрати?

Для того щоб відповісти на це питання, необхідно, перш за все, чітко визначити для себе коло основних завдань, для яких і відбувається власне покупка - для роботи з офісними додатками або навчання, як ігровий пристрій або високопродуктивна робоча станція. Від цього буде залежати вибір потрібних параметрів комплектуючих, і, відповідно, ціна. Так, наприклад, для складання фінансових звітів або виходу в мережу Internet зовсім необов'язково купувати надпотужний комп'ютер - підійде так званий офісний ПК, а ось любителям найсучасніших 3D ігор або для роботи з серйозними графічними пакетами доведеться неабияк витратитися на ігровий ПК для «ентузіастів». Оптимальним рішенням для більшості завдань при домашньому використанні буде так званий універсальний мультимедійний комп'ютер, успішно поєднує в собі потенціал і для роботи, і для розваг «середньої тяжкості».

Зупинимося трохи докладніше на найбільш важливих, на наш погляд, моментах. Почнемо з серця будь-якого комп'ютера - системного блоку, а закінчимо вибором периферійних пристроїв.

Процесор

Процесори. Його вибір - один з найважливіших етапів і відштовхуватися тут знову-таки потрібно від основного призначення Вашого комп'ютера. Однією з основних характеристик, на яку слід звернути увагу, це кількість ядер у процесора. Від їх числа, в більшості випадків, і залежить, власне, продуктивність. 1-ядерний процесор часто використовується в комп'ютерах, покликаних допомогти в роботі з різними стандартними офісними додатками, якщо ж в планах є робота використання серйозних графічних програм, складних бухгалтерських програм або Ви просто любите грати в ультрасучасні 3D-іграшки, то необхідний 4-ядерний процесор (і більше).

Для стандартного домашнього використання (робота з документами, мультимедіа файлами, багатьма тривимірними «іграшками») оптимальним буде 2-ядерний процесор. Однак, вибираючи процесор з тим або іншим числом ядер, не слід «скидати з терезів» важливість і інших характеристик - таких, наприклад, як тактова частота, обсяг КЕШ-пам'яті, частота системної шини, адже потужність і швидкодія процесора залежить всіх параметрів в сукупності . Що ж стосується вибору виробника, Intel або AMD, то радити тут складно - це питання Ваших особистих переваг. Прийнято вважати, що в іграх трохи більше продуктивними виявляються процесори AMD, зате Intel трохи попереду при роботі з офісними додатками, з відео та графікою. Однак тести підтверджують - всі ці переваги практично незначні і в реальності вибір платформи - лише справа смаку.

Оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять - це другий за важливістю параметр, за яким оцінюється продуктивність комп'ютера в цілому. Тут рекомендація одна - чим її більше, тим краще (але не менше 2 Гб). Крім обсягу необхідно звернути увагу і на частоту її роботи. На сьогоднішній день основним стандартом пам'яті є DDR2, проте поступово він все ж здає свої позиції DDR3. Тому тим, хто дивиться вперед в майбутнє і бажає залишити за собою можливість один раз зробити апгрейд свого комп'ютера, слід все ж задуматися над покупкою останнього (DDR3).
Материнська плата

Материнська плата є платформою всього комп'ютера, тому найчастіше вибір конфігурації всього комп'ютера саме з неї і починають. Від материнської плати залежать і тип процесора, і оперативна пам'ять, які будуть на ній встановлені, і багато-багато іншого, тому економити на ній не варто. Якщо з процесором і оперативною пам'яттю Ви вже визначилися, при підборі материнської плати наступним кроком має стати вибір чіпсета, яким, власне, і визначаються всі функціональні можливості материнської плати. Слід зауважити, що на сьогоднішній день існує величезне різноманіття виробників материнських плат, однак ті з них, які мають однакові чіпсети, практично неможливо розрізнити і за своїми характеристиками.

Ще одним критерієм вибору материнської плати може стати наявність вбудованих відео, звукових, мережевих карт. На сьогоднішній день пропозиція плат з інтегрованими звуком, відео і мережевою картою досить широко. Цей варіант ідеально підходить при виборі машини для офісної роботи, позбавляючи Вас від зайвих витрат на покупку цих компонентів окремо ($ 60-200). Однак якщо Ви вибираєте комп'ютер, як розважальний комплекс для будинку з розрахунком на 3D гри або для роботи з серйозною графікою і звуком, такого оснащення буде явно мало - відеокарту (або звукову) доведеться все ж придбати додатково.

Відеокарта

Відеокарта - це графічна карта, яка відповідає за передачу зображення на монітор. Коло виробників відеокарт на сьогоднішній день досить широкий: ASUS, Gainward, Gigabyte, Palit і ін. При виборі цього компонента першочергову увагу слід приділити графічним процесорам, а точніше їх потужності і підтримку ними сучасних технологій. Тут все простіше, адже графічні процесори виробляють лише два гіганта: AMD (ATI), що випускає Radeon, і nVIDIA з серією GeForce. Обидва є безперечними лідерами і випускають тільки високоякісну продукцію. Кого з них вибрати - знову-таки справа смаку. Не останню роль відіграє і тип пам'яті в відеокарті. Якщо Ви завзятий геймер, Ваш вибір - не нижче GDDR3. Що ж стосується обсягу пам'яті, то такого впливу як раніше на швидкість роботи зі складними графічними пакетами вона вже не робить, тому особливу увагу на це звертати не потрібно.
Жорсткий диск (вінчестер)

Вінчестер має безліч назв: жорсткий диск; hdd; жорсткий накопичувач; носій інформації. Основна помилка більшості користувачів при виборі цього компонента в тому, що увага вони звертають тільки на обсяг вінчестера, зовсім не думаючи про швидкість його роботи. Однак це не вірно - зрозуміло, чим більше пам'яті, тим краще, але важливу роль в продуктивності комп'ютера відіграє і швидкість обертання диска. При збільшенні цього параметра підвищиться швидкість завантаження всіх програм і операційної системи (та й взагалі будь-яких даних), збільшиться швидкість запису, загальна продуктивність комп'ютера зросте набагато серйозніше, ніж навіть від заміни процесора. При бажанні досягти цих результатів на ще більш високому рівні, можна придбати SSD-накопичувач, як альтернативу жорсткого вінчестера. При цьому з'явиться цілий ряд і додаткових переваг таких, як, наприклад, відсутність шуму в роботі, більш широкий температурний діапазон, низька споживана потужність і багато іншого. Однак здійснюючи таке придбання, слід бути готовим до більш серйозних розтрат.

Периферійні пристрої

Надзвичайно важливим елементом системи є і монітор, адже від нього безпосередньо залежить Ваше здоров'я і, власне, зручність роботи. До того ж, він відноситься до числа складових комп'ютера, які застарівають найповільніше і сенсу міняти його щорічно немає. Тому наша порада - вибирати TFT LСD монітор з діагоналлю не менше 22 дюймів і роздільною здатністю 1920х1080, а кути огляду повинні складати 170о. Не останню роль відіграє і тип матриці, проте тут потрібно відштовхуватися знову-таки від Ваших цілей. Що стосується покупки пристроїв введення - клавіатури і миші, то їх вибір на сьогоднішній день вкрай широкий і по дизайну, і функціональних характеристик. Ми рекомендуємо вибирати клавіатуру з підставкою під зап'ястя і миша ергономічної форми з гумовими вставками, адже вони безпосередньо впливають на рівень комфорту і продуктивність Вашої роботи за комп'ютером, так як руки, перебуваючи в більш розслабленому стані, не будуть втомлюватися при тривалих навантаженнях. Вибір дизайну та інших характеристик - по особистим уподобанням.

І, наостанок: перш ніж купити комп'ютер, необхідно чітко усвідомлювати, що комп'ютер - це дуже складна і взаємопов'язана система, можливості якої залежать від кожної її складової частини. І для максимального використання можливостей всіх компонентів, щоб жоден з них не працював «в холосту», необхідно при підборі підходящої конфігурації комп'ютера уважно стежити за тим, щоб вся система була збалансованою, тобто всі компоненти комп'ютера, включаючи монітор, повинні бути ув'язані за характеристиками. Безглуздо ставити, наприклад, потужну відеокарту, якщо до неї буде підключений монітор з низьким дозволом. Точно також не варто гнатися за найвищою тактовою частотою процесора, якщо у Вас буде недостатньо оперативної пам'яті, процесор буде простоювати і т.д.

Так що, підбір вдалої конфігурації комп'ютера - справа досить тонка. Якщо у вас є труднощі, наші менеджери завжди готові надати вам висококваліфіковану допомогу і вибрати відповідну комплектацію саме для Вас, враховуючи всі Ваші переваги і побажання. Також Ви можете підібрати вдалий для себе варіант з вже готових комплектацій провідних виробників персональних комп'ютерів, що відповідають світовим стандартам якості.

 

Hosting CityHost

Back to top